PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ BUDE MILOVAT VÁŠ MOBIL I VY

25. 4. 2024
PŘÍSLUŠENSTVÍ, KTERÉ BUDE MILOVAT VÁŠ MOBIL I VY

Jen telefon a nabíječka dnes už nestačí. Mobil je takový kapesní počítač, na který spoléháme stále více. Hlavně kvůli tomu je důležité zajistit jeho bezpečnost, funkčnost a dlouhou životnost. Díky kvalitnímu příslušenství bude váš telefon spolehlivě chráněný, stylově oblečený, a navíc bude jeho používání ještě pohodlnější.

OCHRANNÁ SKLA A FÓLIE

Mobil vezmeme do ruky i padesátkrát za den, a koukat na pavouka na displeji může být v lepším případě pěkně otravné, v tom horším vám prasklina může velmi ztížit fungování. A opravy nejsou zrovna levná záležitost. Ochranná skla či fólie jsou velmi praktická záležitost, a také naprostý základ v příslušenství k telefonu. Jenže které vybrat?


Skla i fólie mají společný účel – chránit křehkou obrazovku telefonu před poškrábáním, prasklinami a poškozením nárazem. Ochranná skla bývají vyrobena z tvrzeného skla, které je robustní a velmi odolné proti nárazu. Naproti tomu ochranné fólie nabízejí o něco menší ochranu, ale jsou pružné, mnohem tenčí, a také méně křehké.praskly-displej.jpg

OBALY A POUZDRA

Pomocí obalu dodáte kromě ochrany před poškrábáním a pády svému mobilu i trochu stylu a klidně také nějakou funkci navíc. Pro začátek je potřeba se rozhodnout, jestli chcete klasický obal, který chrání záda a boky telefonu, nebo flipové či zasouvací pouzdro.

Klasické obaly bývají nejčastěji vyrobeny z odolného materiálu TPU nebo silikonu, některé kombinují tvrdší materiál na záda telefonu a měkčí na jeho boky. Vybrat si můžete i velmi odolné typy, které jen tak nějaký náraz rozhodně nerozhází.

Flipová pouzdra mohou z vašeho telefonu udělat plnohodnotnou peněženku, fungovat jako praktický stojánek třeba pro sledování videí, nebo vás díky okénkům nechat kdykoliv zkontrolovat čas či notifikace, aniž byste je museli otevírat.

Zasouvací pouzdra bývají nejčastěji vyrobena z kůže, jsou to designovky a chrání váš telefon při přenosech. Při používání si zase můžete užít elegantní konstrukci mobilu bez obalu.


obal.jpg

BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ

Ačkoliv se vždycky hodí mít v záloze i klasické adaptéry, kdo vyzkoušel vychytávku jménem bezdrátové nabíjení, rád dá kabelům vale. Bezdrátové nabíječky využívají k přenosu energie do zařízení elektromagnetické pole, čímž odpadá nutnost fyzického připojení. Možnost bezdrátového nabíjení Qi poskytuje velká část nových typů mobilních telefonů, Apple má pro svůj ekosystém technologii MagSafe. Obě ale vynikají pohodlností použití, kdy prostě telefon jen položíte na k tomu určenou podložku. Zároveň bezdrátová nabíječka v domácnosti oproti trčícím kabelům funguje jako atraktivní designový prvek.

Zjednodušit si můžete také nabíjení venku, a to pomocí bezdrátových powerbank. Vyberete mezi nimi modely jak pro iPhone, tak pro ostatní značky. Bezdrátové nabíjení využijete i v autě, kde funguje také jako držák na telefon.

Pokud vás bezdrátové nabíjení také nadchlo, je možné, že budete potřebovat vyměnit kryt na telefon, ne všechny jsou totiž s technologiemi Qi či MagSafe kompatibilní.


nabijeni.jpg

PROČ SE O TELEFON STARAT

Možná si říkáte, že chcete telefon za dva tři roky vyměnit za nový model, a tak s ním nemusíte zacházet zrovna v rukavičkách. Jenže dobře chráněný mobil, který je po třech letech ve skvělé kondici a bez jediného škrábnutí, vám může vrátit velkou část nákladů za nový kousek. Zato takové výměny prasknutých obrazovek umí spolykat velké sumy. Investovat pár stovek do spolehlivé ochrany se vám tedy rozhodně může jenom vyplatit.


mobil.jpg

Těšte se na pokračování!!!
Podrobné filtrování
Našli jsme 25596 produktů

Přihlášení k zasílání novinek

Mějte jistotu, že vám žádný nový produkt neunikne!

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle pravidel o ochraně osobních údajů.